Skip to content

Trenčianska Teplá – Beluša

Fotka: Letecký pohľad na pár železničných koľají uprostred polí miznúci v úbežníku, elektrické trakčné vedenia, blatisté cesty a polia po oboch stranách trate, krajina v pozadí, zamračená večerná obloha
Fakty a čísla
Spoločnosť PORR s.r.o, STRABAG s.r.o., Viamont DSP, BÖGL a KRÝSL, Alpine Slovakia
InvestorSTRABAG s.r.o.
LokalitaTrenčianska Teplá - Slovenská republika
Typ Rekonštrukcia železničnej trate
Doba trvania01.2010 - 07.2014

Rekonštrukcia železničnej trate.

Rekonštrukčné práce na 20 km dlhom úseku železničnej trate z Trenčianskej Teplej do Beluše, ktorý sa nachádza 140 km severovýchodne od Bratislavy, začala spoločnosť PORR s.r.o na jar 2010. Trať je súčasťou rozsiahleho projektu modernizácie a rozširovania európskeho železničného koridoru vedúceho z rakúskeho Kittsee cez Bratislavu do Žiliny a ďalej do Čiernej nad Tisou. Okrem renovačných opatrení bolo hlavným cieľom dosiahnutie cestovnej rýchlosti vlakov až 160 km/h.

Predmetom zmluvy boli zemné práce železničného spodku, stavba trate, rekonštrukcia staníc, stavba ciest a potrubných vedení, ako aj inštalácia signalizačného systému.

Spoločnosť PORR s.r.o. vykonala väčšinu prác v konzorciu s využitím vlastných kapacít. Montáž železničného zvršku sa uskutočnila v spolupráci s kolegami z oddelenia stavby železníc spoločnosti PORR Austria.

Po štyri a polročnom období výstavby bola stavba odovzdaná zákazníkovi v dohodnutom termíne. Vynovená železničná trať sa slávnostne otvorila 1. júla 2014. Počas projektu spoločnosť PORR s.r.o. opäť dokázala, že je kompetentným a spoľahlivým partnerom pre veľké železničné projekty na Slovensku.